Cable industry

Tel çekme makinesi uygulaması

Giriş

       Tel çekme makinesi sınıflandırması: düz tel çekme makinesi, su deposu tel çekme makinesi, mikro tel çekme makinesi
       Düz tel çekme makinesi: Çekme, pürüzlülük oranının kademeli olarak çekilmesi için birden fazla motor tarafından gerçekleştirilir. Yüksek kaliteli çekme, yüksek üretim verimliliği ve yüksek ekipman ile karakterize edilir. maliyet. Şu anda, nispeten gelişmiş ve gelecek vaat eden bir tel çekme ekipmanıdır.Yerli işleme kapasitesinin iyileştirilmesi ve otomatik kontrol teknolojisinin gelişmesiyle, düz tel çekme makinesi temel olarak yerelleştirme gerçekleştirmiştir. Jiangyin, Jingjiang, Shenzhen Longgang ve diğer yerlerdeki birçok tel çekme makinesi üreticisi, AC frekans dönüşümlü ve senkron hız düzenlemeli düz tel çekme makineleri üretti. Bu ekipmanlarda, mevcut uygulamaların çoğu Danfoss, ABB, Schneider, vb. gibi ithal frekans dönüştürücülerdir, yerli frekans dönüştürücüler ise şu anda yalnızca birkaç markadan temin edilebilmektedir. Şu anda, şirketimizin DZB300 serisi invertörü, AC asenkron motor tarafından tahrik edilen düz tel çekme makinesine uygulanabilir.

       Su deposu tipi tel çekme makinesi: Ana bilgisayar, yüksek güçlü bir motor (45kW~160kW) tarafından çekilir ve çelik tel su deposundan geçer Çoklu kalıplar çelik teli gerer ve son olarak sarım için küçük bir güç motoru (2.2kW~15kW) kullanılır. Su tankı tipi tel çekme makinesi geleneksel eski moda bir tel çekme makinesidir.Düşük maliyeti nedeniyle hala iç pazarda büyük bir paya sahiptir. Eski moda su deposu tel çekme makinesi, doğrudan başlatma yöntemini benimser ve frekans dönüşümünün geliştirilmesi için hala çok yer vardır.

       Mikro çizim makinesi: esas olarak, bir ana bilgisayar tarafından gerdirilen ve sarma için kullanılan bazı çok ince metal telleri işler. düşük güçlü bir invertör, telin kırılması kolay olduğu için, invertörün daha yüksek kontrol doğruluğu gerektiren sargı teli hızını sabit tutmak için PID'yi gerilim sarkaçından ayarlamak gerekir.
       Hangi tür tel çekme makinesi olursa olsun, çalışma süreci temelde aynıdır, esas olarak iki işleme ayrılır: gerdirme ve sarma.

       

Uygulama örneği

       Şu anda, şirketimizin ürünleri çoğunlukla bazı çizimlerde kullanılmaktadır. Bazı durumlarda, DZB300 ve DZB500 gerdirme için kullanılabilir ve geri sarma için DZB500 ve kodlayıcı veya açık döngü geri sarma için BD1000 kullanılabilir. DZB500 geri sarma işlevini kullanırken, motor miline bir kodlayıcı takılmalıdır ve PG vektör kontrolü ile invertör kontrol modu seçilir. DZB300 genellikle çizim için kullanılır.Kalın tel çekmek için büyük bir çıkış torku gerektiğinden, açık döngü vektör kontrolü gereklidir ve kullanımdan önce motorun kendi kendine öğrenilmesi gerekir.
       Jinmou tel çekme makinesi fabrikasında DZB300 ve BD1000 frekans dönüştürücüler kombinasyonunun uygulaması aşağıdadır:
       Tel çekme makinesi, çekme için 9 110kW ve iki 90kW ve sargı için bir F5001 serisi 45kW invertör, tüm invertörler ile düz bir tel çekme makinesidir. 485 iletişim yoluyla ve işlem dokunmatik ekran üzerinden kontrol edilir.  

ll Hata ayıklama adımları 
1. Ana devre hattını ve kontrol hattını doğru şekilde bağlayın, motorun herhangi bir mekanik yük taşımaması için motorun tahrik kayışını çıkarın ve ardından motor üzerinde kendi kendine öğrenme işlemini gerçekleştirin.
2. Parametrelerin ayarlanması:
 DZB300 parametre ayarları
     Çalıştırma komutu F0.01=2 iletişimiyle verilir
     Frekans komutu iletişim F0.03=2
ile verilir  BD1000 ayar parametreleri
     İletişim ayarını seçmek için komutu çalıştırın F0.06=2
     Hız sınırı Fd.06=50.0
     gerilim kontrolünü seçin Fd.00=1
     Gerilim verilen sinyal seçimi F6.21=1 0~10V Sinyal verildi


官网