diğer

Fuling frekans dönüştürücünün tarak gemisine uygulanması

Fu LingFrekans dönüştürücü tarama gemisinin üzerindeUygulamalar

1.Giriş:

Kum, inşaat sektöründeki en temel malzemelerden biridir ve büyük talep görmektedir. Birçok kum çıkarma ekipmanı arasında, modern mimarinin ihtiyaçlarını karşılamak için büyük miktarda kum nasıl elde edilir? kazma< span>kum botu En yaygın kullanılan ekipmanlardan biridir.

Tarak gemisi, adından da anlaşılacağı gibi, kumun kralı olan kum tarama makinesi olarak da bilinir.Kum ve kum kazmak için mekanik ekipman ve aletler span>. Genellikle elektrikli geçiş tipi veya dizel mekanik güç tipi, < span>Çoğunlukla mobil işlemler için. İç nehir tarak gemilerinin günlük kum çıkarma kapasitesi düzinelerce tondan binlerce tona kadar değişmektedir. Gövde, monte edilmiş bir kutu yapısını benimser. Kazma cihazı, tarama cihazı, kaldırma cihazı, taşıma cihazı vb. ile donatılmıştır. Malzemeyi yüklemek için kepçe motor tarafından tahrik edilir, taşlar elekten geçirilerek konveyör banttan geçirilir ve kum, konveyör bant tarafından belirlenen yere geçirilir. Büyük nehirler veya nehir ağızları için kum tarak makinelerinin mekanizasyonu ve otomasyonu son derece yüksektir.Bir kum tarak gemisi bir üretim birimi haline gelebilir ve tüm kum madenciliği ve kum ayırma ve seçimi süreci uygulanabilir.

image.png


2. İnverter kullanmanın avantajları

kazmaKum teknelerinin çalışma prensibi:kazma< Span>Kum teknesi, ince kumu ve deniz kumunu, yüksek basınçlı su tabancasıyla püskürtülen su sütunundan su pompasının hareketiyle varış noktasına taşımak için su gücünü kullanır. Operasyon basit ve verimlidir ve nehir tarama, göl ve rezervuar tarama, deniz ıslahı, liman ve rıhtım temizliği, sarı kum pompalama, inşaat kumu vb. için uygundur. Ekipman bir tekne, bir taşıma sistemi, bir su alma sistemi, bir boşaltma sistemi vb.'den oluşur. Taşıma sistemi güç, debriyaj, kum pompalama vb. içerir ve boşaltma sistemi bir yüksek basınçlı su pompası, bir vakum cihazı, vb.

Kum tarak gemisinin sistem süreci şunları içerir: kum emme borusu, yandan itme makineleri, konteyner kovası kaldırma, konteyner kovası azimut açısı,kayış çıkışı span> >Gemiye gidene kadar bekleyin. Denizin girişinde faaliyet gösteren büyük tarak gemisiÇalışma ve kullanım : Sifon, denizin dibindeki silti gemiye emmek ve ardından silti ayırmak için temiz su ile temizlemek için kullanılır. Sol ve sağ tekerlek kovaları, kumu temizleme tankından kum oluğuna taşır ve ardından kumu, kum tarama işlemini tamamlamak için sol ve sağ yatay bantlar aracılığıyla kum taşıyıcısına taşır. Çalışma koşullarından dolayıKum emiş borusu (sifon), kum emiş borusu (sifon) sehpası, konteyner kovası, Taşıma bandı çıkışı hız düzenlemesi gerektirir.

Orijinal hız kontrolü,doğrudan çalıştırma veya düşük basınçla çalıştırma dişli kutusunu kullanır. Doğrudan marşın eksiklikleri şunlardır: marş akımı büyük, ekipman üzerinde önemli bir etki var ve gövde ciddi şekilde sallanıyor. Bu, gemideki ekipmanın kurulumu ve bakımı konusunda yüksek gereksinimler getirir, aksi takdirde zayıf temas veya gevşek bağlantılardan kaynaklanan gevşeklik nedeniyle kazalar meydana gelir.

Bir dişli kutusu kullanmaTemel kusurlar şunlardır:

1. Doğrusal hız regülasyonu mümkün değildir.

2. Kasnağı değiştirmek çok zahmetli ve emek yoğun.

3. Makine çok aşınır ve enerji harcar.

Elektrik motorlarının popüler uygulaması ve rahat çalışması ve frekans dönüştürme teknolojisinin güçlü bir şekilde tanıtılması ve uygulanması ve esnek hız düzenlemesinin özellikleri ile mevcut tarak gemileri ayrıca frekans dönüştürme hız düzenleme motor iletim sistemlerini de kullanır span>.

İnverter kullanmanın avantajları:

1. Ekipmanın yumuşak başlangıç ​​ve yumuşak duruşunu gerçekleştirin, elektrik, mekanik, jeneratör ve diğer ekipmanlar üzerindeki etkiyi azaltın. Çalışma güvenliği faktörü artar, ekipmanın hizmet ömrü uzar ve ekipmanın bakımı azalır.

2. Yumuşak başlatma işlevini kullanarak, ilgili dizel jeneratör seti, birincil devrenin elektrik bileşenleri ve güç kabloları gerçek çalışma koşullarına göre seçilebilir ve yapılandırılabilir, böylece yatırım, işletme ve bakım maliyetlerinden tasarruf sağlanır.

3. Frekans dönüştürücünün esnek, kademesiz hız düzenlemesi, kum emme, temizleme ve taşımayı eşleştirmeyi kolay ve makul hale getirir ve iş verimliliğini ve ekonomik faydaları en üst düzeye çıkarır.

Üç, dönüşüm örneği

FulingGuangdong'da İnverter< span>Dongguan'daki bir kum tarak gemisinin yeniden yapılanma örneği

Sitede inverteri dönüştürmek için kullanılan ekipmanın adı:1 315KW sifon, 2 220KW sifon tripod, 2 250KW kum kaldırma kovası, 280KW bantlı konveyör kemer 2 takım.

İnverter dönüşüm planı:

1. İnverter elektrik odasına kuruludur ve başlatma/durdurma kokpitte harici olarak kontrol edilir Konsol işletimi,potansiyometrehız kontrolü .

2. Sürücü çalışma paneli, kabinin çalışmasını kolaylaştırmak ve ekipmanın çalışmasını kontrol etmek için kokpitekonsol yönlendirilir.

3. Tüm kontrol kabloları, parazit önleme özelliğini geliştirmek için korumalı kablolar kullanır. Elektrik hattı ayrıca yönetmeliklere uygun denizcilik sınıfı kablolar kullanır.

4. Sifonun kaldırılması ve indirilmesi için frekansa duyarlı reostat kullanılmış ancak hız ayarı için frekans konvertörü olarak değiştirilmiştir.Atalet geri beslemesi nedeniyle bus'u tutmak için bir frenleme ünitesi ve bir fren direnci takılması gerekmektedir. Voltaj kararlı ve sistemin kararlılığını sağlar. Orijinal elektromanyetik fren hala kullanım için ayrılmıştır. Diğer ekipmanların fren ünitesi ve fren direnci kurmasına gerek yoktur.

5. Gemi, jeneratör güç kaynağı kullanır ve motoru kontrol etmek, yüksek dereceli harmonikleri bastırmak ve kararlılığını artırmak için frekans dönüştürücünün güç faktörünü iyileştirmek için frekans dönüştürücünün DC bara terminaline bir DC reaktörü kurmak gerekir. kontrol sistemi.

Dört, inverter bağlantı şeması ve ayar parametreleri

1. İnverter bağlantı şeması

 

image.png 

                          


2. Parametre ayarı

F0.00=1    V/F kontrol modu

F0.01=1    Komut harici terminali çalıştırın

        F0.03=1    frekans komutu analog VI ayarı

   F0.19=0    durmak için yavaşlayın

  F2.01=1    ileri koşu

  F2.02=2    Ters işlem

  F2.03=3    Üç hatlı işlem kontrolü

        F2.07=3    Üç telli kontrol

        F2.21=3    Normalde açık çıktı hatası

 

Beş.Yeniden yapılanma etkisi:

Kum Tarak GemisiFuling KullanınDZB300 invertörü kullanınDönüşümden sonra, işlem basit ve kullanışlıdır , ve ekipman İşlem güvenli ve güvenilirdir ve ekipmanın< iyileştirilmesi /span>Korumadaçok iyi bir rol oynar. Yumuşak başlangıç ​​yöntemiÇözümMotor Akımı başlatırken etki,orijinalyapım span>Güç frekansıyla başladığınızda, sık sık yanarkötü Kontaktör,motor. AyrıcakazmaYolda kullanılan elektrik kum tekne, Tamamı dizel jeneratörler tarafından sağlanmaktadır.Frekans dönüşüm dönüşümünden sonra elektrik tasarrufu yani dizel tasarrufu yani aynı çalışma döngüsü içerisinde maliyetleri düşürecektir. Dolum frekans dönüştürücü, gemideki jeneratörün özel güç kaynağı için uygun olabilecek geniş bir giriş voltajı aralığına sahiptir. Frekans dönüştürücü, motoru büyük düşük frekanslı tork ve hızlı dinamik yanıtla kontrol eder, bu da ağır yük gereksinimlerini ve kum tarama ekipmanının hızlı yanıtını karşılar. İnverter, denizdeki özel hava ortamında mükemmel koruma sağlayan ve ekipmanın çalışmasının güvenilirliğini artıran güçlü bir koruma işlevine sahiptir. Hızı ayarlamak için Fuling frekans dönüştürücüyü kullanın,ulaşılankazın Kum teknesi çalışması için teknik gereksinimler. Aynı zamanda, ekipmanın bakım iş yükü azalır,İşgücü yoğunluğu azalır ve üretim etkililikoranını artırır.

 

 


官网