Rubber and plastic machinery

BD330 frekans dönüştürücünün köpük makinesinde uygulanması

    EPE inci pamuklu köpürtme makinesi, EPE inci pamuklu çarşafların üretimi için özel bir ekipmandır. DPE reçinesini eritir ve bütan, talk pudrası, büzülme önleyici ajan gibi diğer katkı maddeleri ile karıştırır ve ekstrüzyon mekanizması ile ekstrüde eder ve kalıp ve kalıp dudak kısmında köpürür ve son olarak rüzgar halkasından ve kalıp ağzından geçer. Şekillendirme halkasının soğuması ve sabit boyutlu inci pamuklu çarşafa genişlemesi, nihai ürün bir sarma silindiri tarafından alınır.


EPE inci pamuk köpürtme makinesinin ana bileşenleri 
    1. Besleme bölümü: Besleme bölümünün her iki ucu sırasıyla varil ve redüksiyon kutusuna bağlanır ve hammaddeler bu bölümden ekstrüdere beslenir. Hazne, vida, namlu, ekstrüder ana motoru ve diğer parçalar dahil olmak üzere AC motor, redüksiyon kutusu aracılığıyla ana vidaya bağlanır.
2. Plastifiyan ısıtma bölümü: Bu parça, DPE reçine parçacıklarını eritecek ve erimiş reçineyi vidadan ileriye doğru itecek yüksek güçlü bir ısıtma halkası ile donatılmıştır.
3. Şekillendirme ısıtma bölümü: Bu bölüm, plastikleştirilmiş hammaddeyi, hammadde vidadan ekstrüde edilene kadar kademeli olarak soğutmak için bir ısıtma mekanizması ve bir soğutma cihazı ile donatılmıştır.Ayrıca bir bütan içerir. pompa ve bir büzülme önleyici madde pompası (Gliserit kısmı), büzülme önleyici madde pompası, büzülme önleyici maddeyi 10-15Mpa (100-150 mm/cm2) bir basınçta namluya ısıtır. Bütan pompasının besleme parçaları ve çekme önleyici madde pompası, üretim güvenliğini sağlamak için hammaddelerin geriye doğru akmasını önlemek için tek yönlü valflerle donatılmıştır.
4. Pafta kafası kısmı: Bu kısımdan erimiş hammadde ekstrüde edilir. Hammadde, kalıp ağzından geçer geçmez köpürmeye başlar. EPE inci pamuklu tabakanın kalınlığı, kalıp dudağına ve çekme hızına bağlıdır.
5. Şekillendirme tamburu: EPE sedefli pamuk levhanın genişliği bu kısım tarafından belirlenir ve bu kısımda bir fan vasıtasıyla soğutma havası sağlanır.
6. Çekiş silindiri: Ebatlama tamburu tarafından gerdirilen sac, çekiş için bu bölüme girer.Bu sırada, sacın kalitesini sağlamak için çekiş hızı dengelenmelidir. Çekiş silindiri, çekiş hızını ayarlamak için değişken frekanslı hız düzenleyici bir motorla donatılmıştır.
7. İndekslenebilir sarma rulosu: Bu parça, sayfanın uzunluğunu ayarlayabilen bir metre sayacı ile donatılmıştır.İlk rulonun uzunluğu belirlenen gereksinime ulaştığında, ikinci rulo döndürülebilir. 180° Sayfayı sarmaya başlayın.
9IOW~3}F$[3NG8KR6VOM5@O.jpg  ;

EPE köpük makinesinin iş akışı
    Makine hazır olduktan sonra, ilk adım ısınmaktır, ısıtma halkasının darbe genişliğini maksimuma ayarlayın güç çıkışı, böylece malzeme Silindir ayarlanan sıcaklığa ısıtılır ve aynı zamanda gliserolipid kabını ayarlanan sıcaklığa ısıtın; ikinci adım, besleme motorunu açın, düşük bir hızda ayarlayın ve Aynı zamanda formüle göre bütan ve gliserin ekleyin; üçüncü adım, sıcaklığı düşürün, ikinci aşama varilini ayarlanan sıcaklığa soğutmak için ikinci aşama varil soğutma suyu elektrik kontrol vanasını açın; dördüncü adım, sıcaklığı ayarlamaktır. kalıp açma ve gliserit miktarı; beşinci adım, üretim, aktif çekiş cihazını ve toplamayı açın Besleme mekanizması, köpürme üretimine başlayın; altıncı adım, ısıtma sistemini, ana motoru, bütan pompasını ve gliserit pompasını durdurun; yedinci adım , çekiş sistemini ve malzeme toplama sistemini durdurun.  


İnverter dönüşümü
    1993 yılında bir sünger fabrikası kuruldu ve uzun süredir ana ürünler olan sünger ürünlerinin araştırma ve üretimine kendini adamıştır. Polyester sünger, polieter sünger, kapalı hücreli sünger, açık hücreli sünger, ambalaj darbeye dayanıklı sünger, süper yumuşak ve sert sünger, yüksek yoğunluklu sünger, ses emici ve ısı yalıtımlı sünger ve kompozit çıkartma süngerleri, çeşitleri ve özellikleridir. , iletken antistatik süngerler, renkli süngerler, derin işleme süngerleri, kauçuk-plastik köpük süngerleri ve mekanize sürekli montaj hattı köpük sünger malzemelerinin seri üretimi, yüksek kaliteli sünger ürünleri ve ürünleri ve yüksek kaliteli düz köpük, Yuvarlak köpük , file köpüğü, yüksek elastikiyeti, yük taşıma kalitesi yüksek sünger ve kauçuk ve plastik köpük ürünleridir.  
 VEV`V]ZR1KS$7GEN`{SGRZK .jpg


  Çok büyüktür ve genellikle fabrikanın ana şalterinin devreye girmesine neden olarak diğer ekipmanların normal kullanımını etkiler. Sık çalıştırma nedeniyle, motor üzerindeki etkisi büyüktür ve motor genellikle yanar ve kayıp nispeten büyüktür. Yukarıdaki sorunlar, frekans dönüştürme başlatma kullanılarak çözülebilir ve motorun bakım maliyeti de azalır. Yerinde işlem, motorun 4 saniye içinde başlamasını ve başlatmanın daha sık olmasını ve invertör seçildiğinde bir dişlinin gücünün yükseltilmesini gerektirir.  


    Yerinde proses gereksinimlerine göre, başlangıç ​​hızı hızlı ve başlangıç ​​daha sık olmalıdır. İnverter seçilir. Fu LingBD330-045G/055P-4 frekans dönüştürücü. KullanHızı ayarlamak için harici potansiyometreyi kullanın, başlatmak ve durdurmak için harici terminali kullanın. Panel, hızı görüntüler. Başlarken, gereksinime ulaştığında hızı gözlemleyin ve ardından malzeme ekleyin.


Kontrol devre şeması ve parametre ayarları    
F0.01=1, F0.03=1, F0.08=20.0, F0.09=20.0, F1.21=3.0A
    Frekans dönüştürücülerin kullanımıyla, ekipman yumuşak başlatmayı tam olarak gerçekleştirmek, mekanik şoku azaltmak ve ekipmanın hizmet ömrünü büyük ölçüde artırmak için başlatılabilir; diğer yandan, frekans dönüştürücüler kullanın Motorun hızı isteğe bağlı olarak ayarlanabilir, böylece ekipman uzun süre düşük hızda çalışabilir, üretim sürecinin gereksinimlerini karşılayabilir ve ayrıca çok fazla güç tasarrufu sağlayabilir. 25Hz normal frekansına göre, ortalama güç tasarrufu oranı %30'dan fazladır, Yatırım getirisi çok yüksektir.

 

 


官网